24 | 07 | 2019

„WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,  JAK CO ROKU W KARNAWALE” - o zabawie choinkowej w PSP w Olszance

„WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE” - o zabawie choinkowej w PSP w Olszance

Już od grudnia dzieci niecierpliwie oczekują dnia, gdy będą mogły wcielić się w postać ulubionego bohatera ze świata książki, filmu lub baśni. Taką właśnie możliwość dają wszystkim zabawy choinkowe. W czwartkowe popołudnie 4 stycznia, odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Olszance, bal karnawałowy.

Zabawa ta jest okazją do wspólnych pląsów i spotkania się całej społeczności szkolnej SP. W tym dniu hol szkoły ozdobiono różnokolorowymi balonami, paskami z bibuły, przepięknymi maskami weneckimi przygotowanymi przez uczniów klasy trzeciej SP, napisami i innymi elementami wykonanymi specjalnie na tę okazję. W ten sposób sala zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, karateków, policjantów, żołnierzy, lekarzy, Indian, motylków, kotków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Dzieci tańczyły twista, rock and rola, sambę, kaczuszki, taniec Trolli i świetnie się przy tym bawiły. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Solo, w parach, w kółkach i wężykach wszyscy bawili się wspaniale. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Każdy tańczył do utraty tchu, by nie zmarnować szansy na karnawałowe szaleństwo w gronie przyjaciół. Uczniowie podczas zabawy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych i wokalnych. Tu swój talent najpiękniej zaprezentowała uczennica klasy drugiej- Nikola Ruszała oraz uczennica klasy piątej – Joanna Bajcer. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci. Wszystkie były wyjątkowe i niepowtarzalne. Aby zregenerować swoje siły i nabrać nowej energii do karnawałowych szaleństw podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek - słodkie i przepyszne pączki z olszańskiej piekarni pani Barbary Wróbel.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim uczniom, a więc cel zabawy został osiągnięty. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia – Joanna Sowierszenko